Dejte si pozor na Facebook podvody!

V dnešní době se stávají podvody na sociálních sítích čím dál tím rozšířenějšími a sofistikovanějšími. Facebook, jako jedna z největších sociálních platforem na světě, není výjimkou. Jedním z nejnovějších podvodů jsou falešné účty podpory Facebooku, kteří se snaží vydávat se za oficiální zástupce sociální sítě a přesvědčovat uživatele, že jejich účty či příspěvky porušují pravidla platformy. V tomto článku vám přiblížíme, jak se bránit proti těmto podvodům a co dělat, když se s nimi setkáte.

Podvodné účty se pokoušejí napodobit oficiální zástupce Facebooku. Tyto účty mohou nést názvy jako "Facebook Support," "Business Support," "Meta Business" a podobně. Následně začnou zasílat zprávy na stránky a profily uživatelů, kde tvrdí,, že některý z jejich příspěvků či samotná stránka porušuje autorská práva, pravidla Facebooku nebo jiné nepravdivé tvrzení.

Dalším způsobem, jak se setkat s těmito podvody, jsou falešné e-maily, které se tváří, že pochází od Facebooku. Tyto e-maily mohou obsahovat varování ohledně možnosti smazání vašeho účtu, pokud neověříte svůj účet. Nezapomeňte, že i v e-mailových zprávách by měla platit stejná opatrnost a nedůvěra vůči odkazům a žádostem o citlivé informace. 

Vždy ověřte autentičnost takových e-mailů a v případě pochybností kontaktujte podporu přes oficiální kanály. Bezpečnost online prostředí závisí na vaší obezřetnosti a schopnosti rozpoznat pokusy o podvody.

Jak se bránit proti podvodům?

  • Buďte obezřetní: Pokud obdržíte zprávu od účtu, který tvrdí, že je oficiálním Facebook Supportem, buďte obezřetní. Facebook vás nikdy nebude kontaktovat tímto způsobem ohledně porušení pravidel nebo autorských práv.
  • Neklikejte na odkazy: Pokud vám účet posílá odkazy nebo vás žádá o osobní údaje, nepokoušejte se klikat na tyto odkazy ani sdělovat citlivé informace. Může to vést k ukradení vašeho účtu nebo krádeži vašich osobních údajů až po ztrátu peněz.
  • Blokování a nahlášení: Nejlepší způsob, jak se bránit falešným před podvodníky, je blokovat je a nahlásit je Facebooku. Tímto způsobem pomůžete chránit sebe i ostatní uživatele.
  • Silné heslo: Nezapomeňte, že slabým heslem nevědomky ulehčujete podvodníkům práci. Doporučujeme zvolit velmi silné heslo, které nebude lehké prolomit. 
  • Používejte dvoufázové ověření: Pro zvýšení bezpečnosti svého účtu na Facebooku doporučujeme zapnout dvoufázové ověření. Tato vrstva ochrany znamená, že kromě hesla budete potřebovat také druhý způsob ověření, například SMS kód nebo autentizační aplikaci. To dělá váš účet mnohem odolnější proti neoprávněným přístupům. Stejně jako heslo i dvoufázové ověření (SMS) lze odposlechnout a tak je důležité přistupovat k digitální bezpečnosti velmi obezřetně.
  • Kontaktujte podporu přes oficiální kanály: Pokud máte skutečný problém s vaším účtem nebo stránkou na Facebooku, kontaktujte podporu přes oficiální kanály na platformě. Nikdy nepoužívejte kontakty poskytované falešnými účty. Oficiální webovou stránku podporu najdete na tomto odkazu https://www.facebook.com/business/help .

S rychlým rozvojem technologie a stále sofistikovanějšími podvodníky je důležité zůstat na pozoru a chránit své osobní údaje. Spoléhejte se na svůj zdravý rozum a informujte se o aktuálních bezpečnostních rizicích online světa.

Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Social Media
Dejte si pozor na Facebook podvody!

V dnešní době se stávají podvody na sociálních sítích čím dál tím rozšířenějšími a sofistikovanějšími. Facebook, jako jedna z největších sociálních platforem na světě, není výjimkou. Pojďme si v článku ukázat, jak na to podvodníci jdou tentokrát.

Celý článek
Opatrně s TikTokem!

Jistě vám neuniklo, že Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal varování před instalací a užíváním aplikace TikTok. V tomto článku si v kostce povíme, proč to NÚKIB udělal a co je na TikToku vlastně špatného.

Celý článek
Twitter zažívá divoké časy po akvizici Elonem Muskem

Akvizice Twitteru byla dlouho velmi ožehavým tématem v online kuloárech. Po jejím dokončení se však Elon Musk rozhodl dostát svému slovu a Twitter se tak doslova otřásá v základech.

Celý článek
Instagram přišel s novinkou Collabs

Ani Instagram nezahálí a přišel s novinkou Collabs. Pokud nevíte, o co jde, pohodlně se usaďte a čtěte dále.

Celý článek

Všechny kategorie

Top