Facebook testuje nová témata cílení Instream reklam

Facebook oznamuje některé nové funkce pro inzerenty na Facebooku a Instagramu, stejně jako nová čísla o potenciálním publiku, které by tyto reklamy mohly zasáhnout.

Nejprve čísla: Společnost říká, že nyní každý měsíc sledují videa vhodná pro reklamy In-stream 2 miliardy lidí. Rovněž uvádí, že 70% reklam In-stream je sledováno až do konce.


fb novinky Webmium

Kredity obrázků: Facebook

Pokud jde o produkt, společnost zahajuje globální test témat videa In-Stream, který inzerentům umožní cílit jejich reklamy nejen podle publika, ale také na základě tématu daného videa. V příspěvku na blogu Facebook uvádí, že počáteční cílení bude obsahovat „více než 20 témat videa, například sport, a více než 700 stovek podtémat, jako je baseball, basketbal, golf nebo plavání.“

Facebook navíc oznamuje, že zahájí testování reklam ve svém krátkém formátu Instagram Reels , původně v Indii, Brazílii, Německu a Austrálii. Tyto reklamy mohou mít délku až 30 sekund a uživatelé s nimi mohou komunikovat stejným způsobem, jakým interagují s organickým obsahem Reels (lajky, sdílení, přeskakování).


fb novinky Webmium

Facebook také testuje nálepkové reklamy, které oznámil minulý měsíc, což značkám umožní vytvářet vlastní nálepky, které mohou tvůrci zahrnout do svých příběhů na Facebooku.

Chcete na sociálních sítích inzerovat i Vy a potřebujete radu nebo pomoc s nastavením kampaně? Pak nám napište e-mail na info@webmium.cz nebo vyplňte formulář na našich webových stránkách webmium.cz/kontakt a my se Vám co nejdříve ozveme.


Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Převálcuje Google Bard konkurenci?

Od vydání ChatGPT uteklo hodně vody a Google konečně přispěchal se svou variací na tento oblíbený chat, založený na AI. Sice později než Microsoft se svým Bing AI, ale přece. Co vlastně Bard je, co dokáže a jak si stojí v porovnání s konkurencí? To se dozvíte v článku.

Celý článek
Google bude muset přerušit podnikání s digitální reklamou dle nařízení Evropské komise

Evropská komise nařídila společnosti Google přerušení svého lukrativního byznysu v segmentu digitální reklamy. Proč se to děje a jaké má Google možnosti?

Celý článek
Novinky z marketingu a SEO pro srpen 2022

Přehled novinek pro srpen. Co se událo v marketingovém rybníčku? Pár informací ze světa vyhledávání, tedy v SEO samozřejmě nesmí chybět. Podívejte se společně s námi a objevte nové nápady či inspirace v úspěchu, ale i neúspěchu druhých.

Celý článek
Instagram testuje novou funkci pro rychlé sdílení poznámek s přáteli

Instagram experimentuje s další novou funkcí, která by uživatelům umožnila zveřejňovat mizející obsah.

Celý článek

Všechny kategorie

Top