Google Agency Day 2018

Google Agency Day je takový malý velký svátek pro všechny online marketingové agentury. O tom, že Googláci tyhle akce umí, jsme se přesvědčili už vloni, kdy byl celý den laděn sportovní formou.

A letos? Sešli jsme se v bývalé čističce odpadních vod. Hodně zajímavé prostředí. Sem se musíte zajít podívat. I my si prohlédli celý areál a dozvěděli se, jak se v Praze do roku 1967 čistila voda. Prohlídkový okruh jsme měli trochu zkrácený, protože se tu právě natáčí film s Orlandem Bloomem. Celkově je čistička mezi filmaři dost populární. Točili se tu filmy jako Mission Impossible, Bídníci nebo Šakalí léta. Jestli jste stejní filmoví nadšenci jako já, mrkněte na celý seznam filmů z Pražské čistírny a klidně si o víkendu dejte filmový maraton. Teď už zpátky ke Google Agency Day.

Google Elevator a ohlédnutí za rokem 2017

Loňský rok jsme se programu Elevator samozřejmě účastnili. A právě na této prima akci převzali certifikát o jeho splnění. Je nám ctí zařadit se mezi 19 českých a 11 slovenských agentur, které se touto „pečetí“ mohou pyšnit. Sejít se všemi ostatními Elevatory bylo velmi inspirativní. Navzájem jsme si předali své postřehy a znalosti. Taková zkušenost je k nezaplacení.

Rok mobilu a videa

Online prostředí v roce 2017 nejvíce ovlivnila videa a mobilní zařízení. Statistiky hovoří jasně:

  • 42% vyhledávání přichází z mobilních zařízení. Mít web připravený pro mobil je velmi důležité. A bude ještě důležitější!
  • 50 % nákladů na propagaci míří do onlinu.
  • 67 % populace je na YouTube. Lidí ve věku do 42 let dokonce plných 90 %. Je tohle vaše cílové publikum? Pak zaměřte svoji pozornost právě na YouTube.
  • Sledovanost videí překročila hranici 2 miliard shlédnutí měsíčně.
  • Pokud se stránka na mobilu načítá déle než 7 sekund, hrozí, že až polovina uživatelů web opustí. Takhle pomalých stránek je v ČR více než 60 %. Nejvyšší čas to změnit.

Online novinky 2018

Rok 2018 bude hlavně zaměřen na umělou inteligenci a automatizaci, která by měla zlepšovat procesy v IT. Od marketingu až po logistiku.

Zajímavou myšlenku přinesli z MALLu, kde si myslí, že zákazník by si neměl vybírat dopravu sám. Tu by mu měl doporučit systém s ohledem k dané situaci a vytíženosti přepravců a jejich spolehlivosti v daném regionu. Myšlenka je to zajímavá. Ale já osobně mám pořád rád možnost volby.

Jedna zásadní změna nás letos čeká u Google vyhledávače. Je jí hlavní indexace podle mobilní stránky. Kromě správného rozložení bude organik ovlivňovat i rychlost načítání webu. To se dotkne i placené návštěvnosti. Opět další důvod, proč být online mobilní.

Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Novinky ze sociálních sítí za měsíc červen

A jsme tu opět s novinkami. Tento týden patří novinkám ze sociálních sítí. Facebook a Instagram nám stále přinášejí nová vylepšení. Proto Vám je každý měsíc přinášíme pěkně přehledně.

Celý článek
Marketingové novinky červen

Letošní první letní novinky z marketingu jsou tu. Měsíc utekl jako voda a čekají nás prázdniny plné dobrodružství. Tak ještě, než odjedete na dovolenou, přečtěte si, co je nového ve světě online marketingu.

Celý článek
Internetové vyhledávače Google vs. Seznam 2021

S dalším rokem tu máme opět srovnání dvou internetových vyhledávačů v České republice. Uvidíte sami, zda se za ten rok něco změnilo nebo jestli zůstává vše při starém. Přejeme Vám příjemné čtení.

Celý článek
Seznam chystá nejkomplexnější reklamní systém v Česku

Seznam chystá velkou novinku v podobě nového reklamního systému, který by pro Vás znamenal dost velkou úsporu času. Vše by se mělo zvládnout pouze na pár kliknutí a ušetřit velkou část administrativy.

Celý článek

Všechny kategorie

Top