Google Customer Reviews, sbírejte recenze na Google

Zákazníci rádi nakupují na prověřených e-shopech. Vědí, že tady jejich nákup proběhne v pořádku a dočkají se produktů, které je nezklamou. Velmi populární je systém Heuréky a jejich „Ověřeno zákazníky“. Víte ale, že toto není jediné místo, kde zákazníci mohou váš obchod recenzovat? Google Customer Reviews aneb Zákaznické recenze Google získávají u českých internetových uživatelů podstatnou fanouškovskou základnu.

Sbírejte hodnocení od zákazníků na Google i vy a využijte k tomu novou funkci Webmium e-shopu. Po dokončení objednávky se vašemu zákazníkovi zobrazí okno s dotazem, zda chce ohodnotit svůj nákup na e-shopu a zda mu může Google poslat email pro ohodnocení nákupu. Pokud klikne na „Ano“, máte napůl vyhráno.

Jak si Zákaznické recenze Google v e-shopu nastavit?

Stačí jít do administrace e-shopu a pod položkou Nastavení -> Nastavení Obchodu -> Google recenze zadat “Merchant Id” z vašeho Google Merchant účtu (je zapotřebí tuto službu aktivovat i v účtu Merchant Center) a zvolit, zda má být služba na e-shopu aktivována.

Nastavení Zákaznických Google recenzí

Jak uvidí zákazníci hodnocení e-shopu? Podívejte se, jak Google Customer Reviews vypadá z pohledu člověka, který na Google zboží teprve vyhledává. Na první pohled vidí, jak vás vnímají vaši zákazníci.

Zobrazení hodnocení na Google

Pak stačí, aby takový uživatel rozklikl detail prodejce a hned uvidí, že u vás se nakupovat rozhodně vyplatí.

Detail hodnocení prodejce


Ukazujte přívětivou tvář svého obchodu a sbírejte ohlasy a reference, kde se dá. Na Google si každý na první pohled všimne, že jste fajn. Tak na nic nečekejte a nastavte si Google Customer Reviews co nejdřív.

O hodnocení zákazníků rozšiřte i AdWords

Využijte svá hodnocení prodejce k rozšíření AdWords. Ta se potom budou ukazovat i v Google Nákupech.

Rozšíření AdWords o hodnocení zákazníků nemusí být bezpodmínečně pouze za použití “Zákaznických recenzí Google”, ale je možné využít hodnocení zákazníků získaná například za pomocí zákaznických recenzí Heureka.cz.

Kde je možné zjistit, jaké hodnocení má e-shop na Googlu? Na adrese https://www.google.com/shopping/seller?q=nazevdomeny.cz, nahraďte nazevdomeny.cz názvem domény, která vás zajímá (bez www.).

Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Tipy a rady v online
Jak si založit web a nezkrachovat?

Nacházíte se v situaci, kdy dobře víte, že potřebujete nové webové stránky, případně obnovit zašlou slávu starší prezentace? Bojíte se však příliš vysokých nákladů, nebo prostě jen nechcete platit více, než je nutné? Společně se podíváme na nutné minimum, které je potřeba si pohlídat.

Celý článek
Pět pádných důvodů, proč živnostník nepotřebuje nový web

Určitě jste se setkali s názory proč zrovna teď ten web nepotřebujete, že je to zbytečná práce, nemalý výdaj, starosti navíc a že máte přece super produkt nebo službu, která se prodává sama. Je to ale skutečně pravda? Pojďme se na to společně podívat trochu blíže.

Celý článek
Marketing živnostníka v kostce

Podnikáte ze všech sil a pořád to není ono? Nebo je to ono a mohlo by to být lepší? Nepodceňujete náhodou marketing? Určitě? Pojďme si udělat malé shrnutí toho, co všechno vlastně takový marketing pro malé a střední podnikání znamená.

Celý článek
Jaká inzerce je pro mě vhodná?

Pokud se teprve rozkoukáváte ve světě podnikání, jistě jste si už položili otázku, která inzerce je vhodná právě pro Vaše podnikání. Dnešní článek Vám může pomoci v rozhodování.

Celý článek

Všechny kategorie

Top