Instagram testuje novou funkci pro rychlé sdílení poznámek s přáteli

Instagram experimentuje s další novou funkcí, která by uživatelům umožnila zveřejňovat mizející obsah. Funkce nazvaná Notes umožňuje uživatelům posílat rychlé poznámky (např. oznámení) blízkým přátelům nebo sledujícím, kteří je také sledují. Funkci si můžeme představit jako lepící poznámky, které zmizí do 24 hodin.

Této funkce si poprvé všiml marketér Ahmed Ghanem , který na Twitteru zveřejnil snímky obrazovky, které naznačují, že poznámky Instagramu se objeví na stránce zpráv  v novém řádku nad samotnými zprávami. Odtud můžete kliknutím na tlačítko plus zanechat novou poznámku pro ostatní.

Poznámky mají maximální délku 60 znaků. Podle snímků obrazovky uživatelé nedostanou oznámení o nových poznámkách, ale budou je moci vidět po dobu 24 hodin v aplikaci a také na poznámky odpovídat prostřednictvím zpráv.

Tato funkce by mohla pomoci zvýraznit důležité zprávy od blízkých přátel, které nechtějí ztratit v doručené poště. Instagram bude postupně analyzovat, jak uživatelé reagují na novou funkci. Pokud bude mít testování pozitivní dopad, rozšíří funkci i mezi další uživatele.

Uživatelé Instagramu, kteří již novou funkci mají, jsou z nové funkce většinou lehce zmatení.

Někteří uživatelé novou funkci porovnávají s twitterem.

Co si o nové funkci myslíte vy? Využijete novou funkci poznámek nebo je to pro vás jen další zbytečná funkce Instagramu?

Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Převálcuje Google Bard konkurenci?

Od vydání ChatGPT uteklo hodně vody a Google konečně přispěchal se svou variací na tento oblíbený chat, založený na AI. Sice později než Microsoft se svým Bing AI, ale přece. Co vlastně Bard je, co dokáže a jak si stojí v porovnání s konkurencí? To se dozvíte v článku.

Celý článek
Google bude muset přerušit podnikání s digitální reklamou dle nařízení Evropské komise

Evropská komise nařídila společnosti Google přerušení svého lukrativního byznysu v segmentu digitální reklamy. Proč se to děje a jaké má Google možnosti?

Celý článek
Novinky z marketingu a SEO pro srpen 2022

Přehled novinek pro srpen. Co se událo v marketingovém rybníčku? Pár informací ze světa vyhledávání, tedy v SEO samozřejmě nesmí chybět. Podívejte se společně s námi a objevte nové nápady či inspirace v úspěchu, ale i neúspěchu druhých.

Celý článek
Instagram testuje novou funkci pro rychlé sdílení poznámek s přáteli

Instagram experimentuje s další novou funkcí, která by uživatelům umožnila zveřejňovat mizející obsah.

Celý článek

Všechny kategorie

Top