Jak podnikat u moře (třeba i online)

Co se v článku dozvíte:

  • co je nového v Královci
  • jaké jsou u Baltu možnosti podnikání
  • jaký je potenciál rozvoje někdejší Kaliningradské oblasti

Jistě vám neuniklo, že se území našeho státu právě rozrostlo o kdysi ruskou exklávu. Na základě petice následované referendem s 98% úspěšností anektovala Česká Republika někdejší Kaliningradskou oblast a češi se tak konečně dočkají svého vlastního moře. Kromě nových možností rekreace a volnočasových aktivit se tak výrazně rozšíří i prostor pro podnikání, který poskytne nové, doposud netušené možnosti.

Zdroj: https://twitter.com/

Cestovní ruch

Jako první se pochopitelně nabízejí podnikatelské aktivity související s cestovním ruchem. Na úvod je třeba přiznat, že pobřeží Baltu není v Královci právě ideální pro koupání. Dlouholetá přítomnost ruské baltské flotily má za následek znečištění pobřežních vod mazutem a radioaktivními izotopy a kromě toho je voda studená a na plážích dost fouká. Možností pro rekreaci je tu ale stále dost. Kromě nekonečných procházek po písečném pobřeží spojených s pouštěním draků, budou také turisté jistě s oblibou naslouchat zpěvu medúz, které za noci fialově fosforeskují a levitují cca půl metru nad hladinou.

Zdroj: https://twitter.com/

Na své si přijdou také milovníci historie, kteří mohou navštívit mnoho pamětihodností včetně stálé expozice “Český Královec” v místním národním muzeu. Ta obsahuje mimo jiné v kůži vázaný originál “Nejslavnějších tweetů Přemysla Otakara II.” Díky plánované výstavbě produktovodu BeerStream I. se region stane atraktivním i pro příznivce pivní turistiky. 

Zdroj: https://twitter.com/

…a jiné příležitosti

Široké pole působnosti se otevírá také podnikatelům v oboru druhotného zpracování odpadu díky tomu, že odcházející kontingent po sobě zanechává enormní množství kovového šrotu, starého textilu, vedlejších ropných produktů a prošlých konzerv z Velké Vlastenecké Války. S přílivem podnikatelů a pracovních míst vzroste i počet obyvatel a tím počet potenciálních zákazníků, kteří se po nedostatkovém zboží minulého režimu nebudou moci nabažit výdobytků západu.

Zdroj: https://twitter.com/komercka/status/1577693802323755010

Výzva pro podnikání online

Mohlo by se zdát, že geografické umístění královeckého kraje není logisticky právě ideální, nicméně i na tom už se usilovně pracuje. Je evidentní, že právě geografická odloučenost znamená mnoho příležitostí pro nové e-shopy a online podnikání jako takové. Ať už jde o rychle se rozvíjející trh nebo nadbytek volných skladovacích prostor v bunkrech uvolněných ponorkami. O dopravu zboží už projevily zájem zavedené přepravní společnosti. Například jeden z největších online prodejců u nás před chvílí slavnostně oznámil umístění prvních Alzaboxů přímo v hlavním městě regionu.

Zdroj: https://www.facebook.com/alza.cz

Česká Pošta už v zájmu zachování standardní doby dodání hledá odborníky na pozici “podkoní” a “kočí”.

Zdroj: https://twitter.com/Ceska_posta_sp/status/1577714063039238161

Jen Zásilkovna v regionu zatím pohořela, protože místní se po zkušenostech s ruskou armádou báli její Z-boxy vůbec otevírat. Neujal se ani pokus o doručování zásilek prostřednictvím pobřežního dělostřelectva.

Zdroj: https://twitter.com/Zasilkovna/status/1577652213115142147

…a další benefity

Původní ruská komunikační síť sice vzala za své, když odcházející vojska nechala naschvál otevřená dvířka všech holubníků, nicméně o region už projevil zájem i Elon Musk. Tento vizionář hodlá v Královci nejen vybudovat kosmodrom, ale také pokrýt celou oblast několika hustými vrstvami 7G signálu. Díky tomu se otevřou nové možnosti online marketingu a z královečanů už nebude nutné těžit adenochromy. Kvalitní připojení také pravděpodobně způsobí masivní odliv digitálních nomádů z dříve oblíbeného Bali a jejich migraci právě do Královce. To bude mít mimo jiné za následek raketový vzestup místního pornografického průmyslu a kavárenství. 

Už to začalo!

Rostoucí zájem o online služby na Královecku už zaznamenali i naši analytici a je nabíledni, že tato oblast má do budoucna opravdu velký potenciál. Momentálně usilovně pracujeme na přípravě projektů, jako je například e-shop s poctivými potravinami z Čech “MámeJídlo”, online výuka mateřštiny nebo e-learningové kurzy pro začínající uživatele sanitární keramiky. Slibně se rozvíjí také kampaň na podporu lokálního lázeňství a cestovního ruchu, se kterou nám pomáhá Kudyznudy.cz.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/

Dá se říct, že v posledních dnech neděláme nic jiného, než že stavíme PPC kampaně pro tento rychle se rozvíjející region. Momentálně také dáváme dohromady tým pro naši pobočku v Královci, kterou hodláme otevřít do konce měsíce.

Nezůstaňte pozadu a začněte podnikat v Královci dřív, než vaše konkurence!

Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Marketing
Pohotovost pro podnikatele! Přišly novely, které se dotknou fungování téměř každého e-shopu

Od 6. 1. 2023 začala platit nová pravidla (nejen) pro e-shopy. Uvnitř článku jsme se ponořili do nejpodstatnějších aspektů, které poměrně zásadně ovlivní fungování Vašeho e-shopu. Pojďme se na ně společně podívat.

Celý článek
Tvorba textového obsahu pomocí umělé inteligence

Tlak na rychlost se zachováním kvality při tvorbě textového obsahu nás neustále tlačí do rohu. Není tak divu, že se tvůrci obsahu přiklání k různým berličkám, jak si tuto práci automatizovat. Třeba právě pomocí umělé inteligence.

Celý článek
74 % Čechů letos plánuje nakoupit dárky pod stromeček z pohodlí domova, tvrdí průzkum

Přípravy na Vánoce a nákupy vánočních dárků jsou již v plném proudu. Obliba nákupů z pohodlí domova neustále roste. Zákazníky lákají stále častěji nejen nižší ceny, ale také komfort při nákupu. Dopravci stíhají doručit zásilky i jen několik málo dní před Štědrým dnem.

Celý článek
Jak podnikat u moře (třeba i online)

Jistě vám neuniklo, že se území našeho státu právě rozrostlo o kdysi ruskou exklávu. Kromě nových možností rekreace a volnočasových aktivit se tak výrazně rozšíří i prostor pro podnikání, který poskytne nové, doposud netušené možnosti.

Celý článek

Všechny kategorie

Top