Letní marketingové novinky za červenec

Zpřísnění reklam pro Velkou Británii

Google oznámil, že pro své inzerenty ve Velké Británii zpřísní pravidla pro inzerování finančních služeb. Tyto nové zásady budou zveřejněny 30. srpna. Důvodem je boj proti finančním podvodům, a tak inzerenti budou muset být společností Google ověřeni.

https://www.seroundtable.com/google-ads-financial-services-policies-uk-31687.html

Nová integrace GoDaddy

Nová integrace umožňuje obchodníkům snadno zobrazit svůj inventář na Googlu. Znamená to, že malí obchodníci na GoDaddy, budou moci oslovit ještě širší publikum, k prodeji svého zboží či služby. Mohou se tak zobrazit ve výsledcích vyhledávání, v Google Nákupech, vyhledávání obrázků a na YouTube.

https://searchengineland.com/new-godaddy-integration-lets-merchants-easily-show-inventory-across-google-350417

Označení "Signal" u demografického cílení

Nově bude možné vidět u některých cílení štítek "Signal". Jedná se o novou funkci optimalizovaného cílení. Optimalizované cílení hledá další konverze tím, že cílí na uživatele, u kterých je největší pravděpodobnost konverze. 

https://searchengineland.com/google-ads-optimized-targeting-gradually-rolling-out-350490

Nové sankce proti porušování zásad

Od září 2021 začne platit tzv. politika tří sankcí. Týkat se bude porušování zásad. Těmito zásadami se myslí napomáhání nepoctivému chování, neschválené látky a střelné zbraně, výbušniny, jiné zbraně a tabák. Při prvním porušení dojde pouze k upozornění, a pokud se bude problém opakovat, dojde k první sankci. Při této sankci bude účet pozastaven na 3 dny, pokud se problém bude opakovat do 90 dnů, dojde k druhé sankci a pozastavení na 7 dnů. Při třetí sankci bude účet pozastaven úplně.

https://searchengineland.com/three-strikes-youre-out-googles-new-ad-policy-violations-pilot-350612

Daň pro inzerenty v Itálii a Indii

Digitální daň bude od 1. října 2021 platit pro další země. Těmito zeměmi jsou Itálie a Indie. Daň se bude platit automaticky, a to ve výši 2 %. Tato daň je zavedena také ve Francii, Španělsku nebo Velké Británii.

https://searchengineland.com/google-passes-on-2-regulatory-operating-cost-for-ads-served-in-india-and-italy-350800

Nové funkce v Google Nákupech a  Merchant Center

Google oznámil řadu nových funkcí. Například novou výzvu "nabídky související s vaším vyhledáváním". Dále třeba nová data v reportu, kterými jsou "historická data k nejprodávanějším produktům" a "relativní úroveň poptávky". Další funkce naleznete v odkazu níže.

https://www.seroundtable.com/google-shopping-promotion-deals-features-31798.html


SKLIK

Propojení Skliku a Zboží.cz

Sklik stále jede kupředu. Nyní máte možnost importovat statistiky ze Zboží.cz do Skliku. Budete tak mít přehled o produktové inzerci, a to vše na jednom místě.

https://blog.seznam.cz/2021/07/sjednocujeme-produktovou-inzerci-na-seznamu-co-to-znamena-pro-e-shopy/

Automatické titulky u Videoreklam

Možnost automatického vkládání titulků do reklam se hodí v případě, kdy se videoreklama přehrává bez zvuku, například u outstreamových kampaní a v některých případech instreamových kampaní. Veškeré titulky jsou kontrolované člověkem, takže by vše mělo odpovídat obsahu videa.

https://blog.seznam.cz/2021/07/doplntevase-reklamni-videa-o-automaticke-titulky/

Nový systém Predátor

Predátor je nový systém od Skliku, který bude zlepšovat relevanci reklam pro uživatele a inzerentům přinese vyšší výkon. Výsledky zatím ukazují lepší efektivitu, zlepšila se různorodost inzerce a vítězný model také dosahoval o 15 % vyšší konverzní poměr.

https://blog.seznam.cz/2021/07/relevanci-v-obsahove-siti-nove-ridi-predator/


Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Novinky ze sociálních sítí srpen 2021

Další měsíc je pryč, a my jsme tu opět s aktuálními novinkami, které nám přinesly sociální sítě. Přes sociální sítě denně komunikujeme, sdílíme své zážitky, fotky či videa. Nyní tu máme zase pár vychytávek, jdeme na ně.

Celý článek
Novinky z marketingu za srpen 2021

Poslední novinky za slunečný prázdninový měsíc jsou tu. Léto je ve znamení pohody. I přesto nám tento měsíc přinesl dost zajímavých a užitečných novinek. Tak si je pojďte s námi přečíst.

Celý článek
Novinky ze sociálních sítí za červenec

Sociální sítě nám opět přinesly velkou spoustu novinek, které stojí za to. U nás je máte pěkně pohromadě, tak se s chutí pusťte do čtení.

Celý článek
Letní marketingové novinky za červenec

Polovina prázdnin nám utekla jako voda a jsme tu tentokrát s červencovými novinkami. Můžete si je přečíst třeba pěkně venku u bazénu a při čtení si vychutnávat letní pohodu.

Celý článek

Všechny kategorie

Top