Listopadový klid před vánoční bouří?

Kdepak, žádný klid. Dny dopravy zdarma a Black Friday otřásaly nákupními košíky o sto šest. Statistiky tržeb ještě nejsou k dispozici, ale vzhledem ke kolapsu některých dopravců se dají očekávat skvělá čísla. Nákupy po internetu prostě frčí a Vánoce jsou už přece jen za dveřmi.

Online svět rozvířil i Twitter, když prodloužil tweety na 280 znaků. To už je dostatečný prostor pro sdělení, které máte na srdci, nemyslíte? Mall.cz se rozrostl o nový sklad blízko Prahy, Aukro.cz přijalo nového investora a čínský e-shop Alibaba vydělal za jediný den 25 miliard dolarů. Mozilla spustila novou verzi prohlížeče Quantum, Seznam.cz opustil šéfproducent Streamu a Imguru někdo ukradl přihlašovací údaje k 1,7 milionů uživatelských účtů. Listopad byl všechno možné, jen ne poklidný.

WebTop100 už má své vítěze

V polovině měsíce došlo k slavnostnímu vyhlášení již 16. ročníku soutěže WebTop100. Vítězství si odnesl například Filip Podstavec jako osobnost digitálního marketingu s nástrojem Marketing Miner. Mezi e-shopy zabodoval Milan Škoda-FOTO a stal se i absolutním vítězem kategorie Firemní web roku. Nás velmi zaujala první příčka E-mailingové kampaně. HUDYsport a.s. rozesílá newslettery s nabídkou produktů podle aktuálního počasí. Skvělý nápad i tip pro inspiraci.

Každý pes, jiná ves

Na konferenci Web Top 100 nakousl zajímavé téma Jan Tichý. Hovořil o cross-channel marketing. Co se za tímto výrazem skrývá? Zjednodušeně řečeno, marketing pro všechny vaše kanály. Měly by souznít a být vzájemně propojené. Když reklamní kampaň, webovky, e-shop a sociální sítě působí rozháraně, je zákazník zmaten. V momentě, kdy se vzájemně sesynchronizují, usnadní uživateli cestu přímo k nějaké akci. Jak jste na tom s cross-channel marketingem vy? Spolupracují vaši specialisté a hovoří k vašim zákazníkům jednotnou řečí? Když zákazník klikne na vaši PPC kampaň, nalezne přesně reklamovanou nabídku hned na homepage?

Úspěšný Marketing Festival 2017

Listopadový Marketing Festival 2017 lze označit jedním slovem za úspěšný. Jedna zajímavá přednáška střídala druhou. Rand Fishkin hovořil o tom, jak měření návratnosti investic do reklamy prostřednictvím ROI je matoucí. „Počítejte finální zisk“ zaznělo z jeho úst. Jen tak poznáte skutečnou úspěšnost vašeho marketingu. Zajímavý postřeh.

Spíkr Joe Wade si vzal na paškál reklamu. Podle jeho názorů je až 90 % reklam prázdných, bezduchých, o ničem. Ze svých zkušeností ví, že pouze reklama plná emocí nebo nějakého poselství zasáhne uživatele tak, aby si ji zapamatoval. Jakmile totiž zůstane člověku v hlavě, má k nějaké akci o pořádný kus blíž.

O tom, že prezentace Avinash Kaushika bude fenomenální, se vědělo dřív, než přišla na řadu. Maretingový guru nezklamal. Mimo jiní apeloval i na správné cílení reklam. Bez předchozího průzkumu vycházejí ve většině případů naplano. Jak jste na tom vy? Děláte si sociologický, demografický nebo psychologický průzkum a přinášíte svoji reklamu pod nos těm lidem, kteří o ni stojí?

Webmium novinky

A co nového u nás? Novinek máme celou náruč. Hodně z nich jsme nasypali do našeho e-shopového řešení. Popisy kategorií můžete psát, jak dlouhé potřebujete. V nastavení e-shopu pak stačí zafajfkovat Skrýt delší popis kategorií a vaši zákazníci uvidí prvních pár řádků a pak už hned produkty. Jedním kliknutím si popis kategorie snadno zobrazí v celé jeho podobě. Nově můžete řadit produkty podle abecedy. Na fakturách zákazníkům se nyní rozepisují jednotlivé sazby DPH. V objednávce se zobrazuje zbývající ceny do dopravy zdarma.

Kam v prosinci?

Nejspíš budete mít plné ruce práce. I tak se snad najde chvilka na vzdělání. Mezi plánovanými konferencemi nás zaujalo:

Content marketing 2017 - 7. prosince 2017 se můžeme dozvědět zas o trochu víc o obsahovém marketingu a distribuci obsahu. Takové informace se vždycky hodí.

GDPR II. Jste na něj připraveni? - 11. prosince 2017 je účast skoro povinná. Už se nám to GDPR blíží.

No a pak vás třeba čeká vánoční večírek. Tak si ho užijte a nezapomeňte na dobré vychování. Mějte hezké svátky, odpočiňte si a v lednu hurá na povánoční slevy a jiná lákadla pro zákazníky.

Něco z našeho článku vás zaujalo natolik, že se o tyto informace chcete podělit i se svými známými? Udělejte to. Snadno a teď hned jim to nasdílejte.

Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Převálcuje Google Bard konkurenci?

Od vydání ChatGPT uteklo hodně vody a Google konečně přispěchal se svou variací na tento oblíbený chat, založený na AI. Sice později než Microsoft se svým Bing AI, ale přece. Co vlastně Bard je, co dokáže a jak si stojí v porovnání s konkurencí? To se dozvíte v článku.

Celý článek
Google bude muset přerušit podnikání s digitální reklamou dle nařízení Evropské komise

Evropská komise nařídila společnosti Google přerušení svého lukrativního byznysu v segmentu digitální reklamy. Proč se to děje a jaké má Google možnosti?

Celý článek
Novinky z marketingu a SEO pro srpen 2022

Přehled novinek pro srpen. Co se událo v marketingovém rybníčku? Pár informací ze světa vyhledávání, tedy v SEO samozřejmě nesmí chybět. Podívejte se společně s námi a objevte nové nápady či inspirace v úspěchu, ale i neúspěchu druhých.

Celý článek
Instagram testuje novou funkci pro rychlé sdílení poznámek s přáteli

Instagram experimentuje s další novou funkcí, která by uživatelům umožnila zveřejňovat mizející obsah.

Celý článek

Všechny kategorie

Top