Novinky z marketingu za srpen 2021

Google Ads Editor verze 1.7

Nová verze Google Ads Editoru bude podporovat reklamy na hotely. Můžete oslovit nové zákazníky a získat více rezervací. Další novinkou jsou zvukové reklamy na YouTube pro zvýšení povědomí o značce. Nově je také přidáno rozšíření a formulář pro zájemce nebo snadnější stahování, díky kterému můžete stáhnout jen určitou část kampaně. Novinek je samozřejmě více a najdete je v odkazu níže.

https://www.seroundtable.com/google-ads-editor-1-7-31898.html

Atribuční modely Google Ads podporují YouTube a Obsahovou síť

Toto zahrnutí umožňuje inzerentům lépe porozumět přehledům.  Nyní se dozvíte více o svých reklamách nejen ve Vyhledávání a Nákupech, ale i o reklamách na YouTube a v Obsahové síti. Vše uvidíte přehledně na jednom místě a snáze se rozhodnete, který atribuční model je pro Vás ten pravý.

https://searchengineland.com/google-ads-attribution-models-now-support-youtube-and-display-351068

Google omezí cílení reklam na děti

Google omezí cílení na děti do věku 18 let podle pohlaví nebo zájmů. Zamezí se tak zobrazování citlivých reklam pro mládež. V dnešní době jsou totiž více ohroženi. A to z důvodu online výuky, kdy děti tráví u počítače či telefonu více času. To znamená i více času na internetu.

https://www.seroundtable.com/google-children-changes-31907.html

Úprava hodnot konverzí v Chytrých nabídkách

Hodnoty konverzí budete moci upravit na základě charakteristik jako je poloha, zařízení a publikum. Znamená to, že ke zlepšení svého konverzního poměru můžete využít své informace, které máte ověřené a víte, že ve Vašem oboru fungují. Tato pravidla budete moci použít pro maximalizaci konverzí a cílové ROAS.

https://searchengineland.com/advertisers-can-adjust-conversion-values-in-smart-bidding-in-the-coming-weeks-351361

Štítek „zaplaceno“ u politických reklam

Google u některých politických reklam nově zobrazuje štítek „zaplaceno“. Ten, po kliknutí, ukazuje uživatelům, kdo reklamu sponzoruje a dokonce další odkazy, pro podrobnější informace.

https://www.seroundtable.com/google-ads-paid-for-by-31947.html

Google Ads přidal další sloupce pro vytváření přehledů

Google oznámil přidání čtyř nových metrik pro vytváření přehledů. Patří mezi ně podíl zobrazení ve vyhledávání, podíl zobrazení v obsahové sítí, podíl zobrazení na kliknutí a všechny metriky telefonních hovorů.

https://www.seroundtable.com/google-ads-more-custom-columns-31960.html

Ukončení rozšířených textových reklam

Od 30. června 2022 již nebude možné vytvářet ani upravovat rozšířené textové reklamy. Tento typ reklam se bude nadále zobrazovat, budete ho moci pozastavit, následně i obnovit. Upravovat už nikoliv. Z tohoto důvodu Google doporučuje přejít na responzivní textové reklamy ve Vyhledávání.

https://searchengineland.com/google-to-sunset-expanded-text-ads-etas-in-june-2022-374153


Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Novinky z marketingu a SEO pro srpen 2022

Přehled novinek pro srpen. Co se událo v marketingovém rybníčku? Pár informací ze světa vyhledávání, tedy v SEO samozřejmě nesmí chybět. Podívejte se společně s námi a objevte nové nápady či inspirace v úspěchu, ale i neúspěchu druhých.

Celý článek
Instagram testuje novou funkci pro rychlé sdílení poznámek s přáteli

Instagram experimentuje s další novou funkcí, která by uživatelům umožnila zveřejňovat mizející obsah.

Celý článek
Novinky z marketingu listopad 2021

Po novinkách ze sociálních sítí, Vám přinášíme listopadové novinky z marketingu. Pokud Vás zajímá, co je nového v online prostoru, čtěte dále.

Celý článek
Novinky ze sociálních sítí za měsíc listopad 2021

Jak jste si už jistě zvykli, pravidelně Vám přinášíme novinky ze světa sociální sítí. Nejinak tomu bude i dnes. Pohodlně se usaďte a zjistěte, co je nového na sociálních sítích.

Celý článek

Všechny kategorie

Top