Novinky z marketingu květen

Google zakázal propagaci na buněčné a genové terapie

Google oznámil, že propagace jakékoliv formy buněčné a genové terapie jsou zakázány. Jedná se totiž o spekulativní nebo experimentální léčbu a to není v reklamách Google povoleno. Při porušení zásad nebude Váš účet hned pozastaven ale budete informování sedm dní dopředu a mít tak čas své reklamy upravit.

Více informací zde: https://www.seroundtable.com/google-ads-cell-gene-therapies-are-not-allowed-31400.html

Nové funkce pro zlepšení cílů

Více statistik pro strategie Cílová návratnost investic a Maximalizace hodnoty konverze – pro lepší představu o faktorech, které zvyšují Váš výkon kampaní a následnou lepší strategii. Nově i v kampaních ve Vyhledávací síti.

  • Sezónní úpravy na úrovni účtu správce

Pro lepší kontrolu při úpravách, jako je například výprodej nebo při uvádění nového výrobku na trh. Úpravy stačí již nastavit na úrovni účtu správce.

  • Předpověď výkonu díky simulátoru Cílového podílu zobrazení

Pomůže Vám pochopit, jak změny cílové nabídky a rozpočtu ovlivní výkon reklam. Nyní rozšířeno na kampaně ve Vyhledávání se strategií Cílový podíl zobrazení.

  • Implementace Maximalizace hodnoty konverze

Přechod na strategii Maximalizace hodnoty konverze je teď snazší, díky novým příležitostem na stránce Doporučení a mohou Vám přinést větší hodnotu konverze.

Více informací zde: https://www.seroundtable.com/google-ads-new-smart-bidding-features-31454.html

Rozšíření o obrázek

Super novinka je celosvětově odstartované rozšíření ve vyhledávání o obrázek. Budete tak mít dokonalou představu o produktu či službě. Výsledky zatím zaznamenávají o  10% vyšší míru prokliku. Při kliknutí na obrázek se uživatel automaticky dostane na Váš web.

Více informací zde: https://support.google.com/google-ads/answer/10700789

Nové funkce pro Google aplikace

Vzhledem k neustále se zvyšujícímu trhu s aplikacemi nám Google přináší nové funkce jak oslovit nové uživatele a porozumět statistikám ke zlepšení výkonu.

  • Kampaně na aplikace na počítači a to od června
  • Sledování událostí v Analytics bez nutnosti aktualizace kódu 
  • Nástroj pro přímé propojení

Více informací zde: https://searchengineland.com/google-expands-ways-to-reach-new-and-returning-app-users-and-update-in-app-event-tracking-348789

Sklik rozšířil reklamy ve vyhledávání o popisky

Již začátkem května Sklik nabízí rozšíření reklam o popisky. Díky tomuto rozšíření můžete sdělit uživatelům své konkurenční výhody, které vám pomohou přilákat více uživatelů

Více informací zde: https://blog.seznam.cz/2021/05/rozsirene-reklamni-sdeleni-ve-vyhledavani-diky-popiskum/

Sklik zveřejnil optimalizační tipy

Na časté nedostatky v kampaních nyní Sklik upozornil a na svém blogu a uvedl přehled drobných ale častých nedostatků, na které by se měli inzerenti zaměřit. 

Více informací zde: https://blog.seznam.cz/2021/05/optimalizacni-tipy-drobne-nedostatky-se-kterymi-se-v-uctech-casto-setkavame/

Podpora pro reklamy na ubytování

Skvělá novinka, která se týká turismu.  První je rozšíření díky kterému budete moci rezervovat pobyt přímo z reklamy. Další novinka je, že inzerent platí pouze za rezervaci, která se skutečně realizuje.

Více informací zde: https://searchengineland.com/348972-348972

Novinka pro Místní kampaně

Nově se tyto reklamy budou zobrazovat také v Google Maps, v případě, že firma, kterou hledáte bude zrovna zavřená, nabídne Vám Google jinou podobnou firmu v dostupné vzdálenosti. Dále se reklamy  také budou objevovat podél trasy, kterou máte v navigaci a vy si je budete moci přidat jako zastávku.

Více informací zde: https://searchengineland.com/google-launches-new-ad-formats-for-local-campaigns-and-pickup-later-for-local-inventory-ads-348959Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Novinky z marketingu a SEO pro srpen 2022

Přehled novinek pro srpen. Co se událo v marketingovém rybníčku? Pár informací ze světa vyhledávání, tedy v SEO samozřejmě nesmí chybět. Podívejte se společně s námi a objevte nové nápady či inspirace v úspěchu, ale i neúspěchu druhých.

Celý článek
Instagram testuje novou funkci pro rychlé sdílení poznámek s přáteli

Instagram experimentuje s další novou funkcí, která by uživatelům umožnila zveřejňovat mizející obsah.

Celý článek
Novinky z marketingu listopad 2021

Po novinkách ze sociálních sítí, Vám přinášíme listopadové novinky z marketingu. Pokud Vás zajímá, co je nového v online prostoru, čtěte dále.

Celý článek
Novinky ze sociálních sítí za měsíc listopad 2021

Jak jste si už jistě zvykli, pravidelně Vám přinášíme novinky ze světa sociální sítí. Nejinak tomu bude i dnes. Pohodlně se usaďte a zjistěte, co je nového na sociálních sítích.

Celý článek

Všechny kategorie

Top