Novinky z marketingu za září 2021

Vyhledávací dotazy v Google Ads

Možná jste si již všimli, že počet vyhledávacích dotazů vzrostl. Google oznámil, že má Google Ads nyní 6,5krát více údajů. Tato nová aktualizace Vám pomůže lépe identifikovat správná klíčová slova a vyloučit ta, která pro Vás nejsou relevantní.

https://www.seroundtable.com/google-ads-search-terms-report-more-query-data-32065.html

Stránky inzerenta

Google nabízí „stránky inzerenta“, na které se dostanete po kliknutí na „O inzerentovi“. Souvisí to s programem ověření inzerenta a Google tak chce zvýšit transparentnost a zajistit více informací o inzerentech.  Bude tak možné vidět všechny aktivní reklamy za posledních 30 dní.

https://www.seroundtable.com/google-ads-advertiser-pages-32133.html

Nový typ reklamy pro turismus

Tyto reklamy jsou podobné reklamám v Nákupech a zobrazují zajímavá místa v konkrétním městě. Například na vyhledávací dotaz „ co zajímavého vidět v Paříži“. V těchto reklamách se budou zobrazovat různé vstupenky na akce či tipy na výlety.

https://www.seroundtable.com/google-booking-links-points-of-interest-32136.html

Spojení chytré a standardní obsahové kampaně

Google spojil chytré a standardní obsahové kampaně do jedné a zavedl optimalizované cílení pro tyto obsahové kampaně. Reklamy by měly přinést zvýšení zásahu u potenciálních zákazníků a relevantnější reklamu.

https://searchengineland.com/google-ads-will-combine-smart-and-standard-display-campaigns-374449

Shodná klíčová slova s vyhledávacím dotazem

Nyní se do aukce dostane pouze klíčové slovo, které je co nejvíce shodné s vyhledávacím dotazem. Pokud máte v reklamní sestavě dvě podobná klíčová slova, dostane se do aukce to relevantnější. Dříve se do aukce dostala obě slova, tomu je teď konec.

https://searchengineland.com/google-ads-phrase-and-broad-match-keywords-that-are-identical-to-a-query-are-now-preferred-374673

Nový výchozí atribuční model

Nový atribuční model "Na základě dat" bude poskytovat uživatelům lepší přehled o marketingové cestě a pomáhat se přizpůsobit skutečné cestě zákazníka. Tento model bude dostupný všem a pro všechny typy konverzí.

https://searchengineland.com/google-ads-announces-machine-learning-based-data-driven-attribution-models-in-new-privacy-landscape-374727

Google Ads a nový přehled rozpočtu

Tento přehled Vám ukáže denní rozpočet, měsíční rozpočet, měsíční limit rozpočtu. Také předpověď útraty v konkrétním měsíci a změny v rozpočtu, které v měsíci proběhly. Přehled rozpočtu naleznete ve Sdílené knihovně.

https://searchengineland.com/google-ads-launches-new-budget-report-374862

Sklik – vlastní seznamy zákazníků

Sklik zavedl novou formu cílení pomocí vlastních seznamů zákazníků a jejich emailových adres. Nemusí se výhradně jednat o adresy s doménou seznam.cz.  Toto cílení můžete kombinovat s ostatními typy cílení.

https://blog.seznam.cz/2021/09/ziskejte-vice-objednavek-pomoci-cileni-na-vlastni-seznamy-zakazniku/


Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Novinky ze sociálních sítí za září 2021

Opět po měsíci tu máme novinky ze sociálních sítí. Přečtěte si, co nového se stalo v devátém měsíci letošního roku na sociálních sítích. A že toho není zrovna málo. Příjemné čtení.

Celý článek
Novinky z marketingu za září 2021

Pokud už netrpělivě čekáte na naši další várku marketingových novinek, tak jste se právě dočkali. Máme pro Vás zase několik nových informací, díky kterým budete stále v obraze. Tak jdeme na to.

Celý článek
Novinky ze sociálních sítí srpen 2021

Další měsíc je pryč, a my jsme tu opět s aktuálními novinkami, které nám přinesly sociální sítě. Přes sociální sítě denně komunikujeme, sdílíme své zážitky, fotky či videa. Nyní tu máme zase pár vychytávek, jdeme na ně.

Celý článek
Novinky z marketingu za srpen 2021

Poslední novinky za slunečný prázdninový měsíc jsou tu. Léto je ve znamení pohody. I přesto nám tento měsíc přinesl dost zajímavých a užitečných novinek. Tak si je pojďte s námi přečíst.

Celý článek

Všechny kategorie

Top