Novinky ze sociálních sítí za měsíc červen

Facebook otevírá Messenger API pro Instagram globálně

Firmám umožní vkládat zprávy Instagram Direct do jejich stávající CRM platformy. To velice zefektivní správu komunikace s uživateli.

https://newsfeed.cz/facebook-otevira-messenger-api-pro-instagram-globalne/?fbclid=IwAR3620HtvqChoA03o_eCXw0Vj-uTaDBDhQjdaPuLpj2M5wOL1uXPzpiRj-c

Instagram přidává novinky do značkového obsahu

Instagram zavádí několik aktualizací, které se týkají nástrojů značkového obsahu. Umožní například označovat více značek v jednom příspěvku nebo zveřejňovat příspěvky ještě před schválením. Nové prvky tak souvisí se zvyšováním transparentnosti a zjednodušením správy požadavků i procesu schvalování.

https://newsfeed.cz/instagram-pridava-novinky-do-znackoveho-obsahu/

Facebook přidává do Rights Manageru přehledy pro obrázky

Rights Manager se rozšíří o analytické přehledy vizuálního obsahu. Nyní budete mít lepší přehled o jeho ochraně i engagementu, který je s ním spojený.

https://newsfeed.cz/facebook-pridava-do-rights-manageru-prehledy-pro-obrazky/?fbclid=IwAR20kyulb2lLbRsrAnRe_om_ZXLMcpAD6cb3qmZoE2gnBmp-zxWQZfaMkoI

Instagram prozradil, jak funguje jeho algoritmus

Jaký obsah ukáže a jakým uživatelům? Kolem instagramového algoritmu panuje spousta mylných představ. Proto se Instagram rozhodl uvést vše na pravou míru a poskytl nový přehled o tom, na jakých principech funguje a jak ve skutečnosti určuje distribuci obsahu.

https://newsfeed.cz/instagram-prozradil-jak-funguje-jeho-algoritmus/?fbclid=IwAR2MJUq79LjyJOgYq4VrKdeyjdZ5uDMS6XrDgNZdTYSZHGLXNpXZY65yVOY

Facebook testuje reprodukci stylu textu podle obrázku

Facebook vyvíjí nový nástroj TextStyleBrush založený na virtuální realitě (VR) a strojovém učení, který umožní automaticky přetvořit vizuální podobu textu podle obrázku s požadovaným stylem písma. To by mohlo vést k významnému rozvoji v oblasti úprav, replikací či překladů textů.

https://newsfeed.cz/facebook-testuje-reprodukci-stylu-textu-podle-obrazku/

Facebook poprvé spustil Audio Rooms

Facebook představil Audio Rooms v dubnu a vypadá to, že uživatelé je budou mít k dispozici co nevidět. Facebook je totiž včera poprvé otestoval naživo a vy se můžete podívat, jak vypadají a co všechno umí.

https://newsfeed.cz/facebook-poprve-spustil-audio-rooms/

Instagram spustil Reels Ads globálně

Instagram rozšířil dostupnost reklam ve videích Reels. Nový formát už mohou používat inzerenti ve všech regionech světa.

https://newsfeed.cz/instagram-spustil-reels-ads-globalne/?fbclid=IwAR3C5lhXlBf7-dq_GH7S_tI0hrUgT4jtN1xZM_-LG8rIJVfd7jT31nbq86k

Facebook testuje animace při sdílení příspěvků

Facebook začal testovat nový způsob, jak zvýraznit sdílené příspěvky v News Feedu. K příspěvku si budete moci nově přidat animovanou grafiku, která přitáhne pozornost mezi ostatním obsahem.

https://newsfeed.cz/facebook-testuje-animace-pri-sdileni-prispevku/

Instagram zavádí tvorbu příspěvků z desktopu

Instagram zavádí možnost publikovat feedové příspěvky z počítačové verze sociální sítě. Instagram tuto funkcionalitu vyvíjel v posledních měsících a nyní ji vybraný vzorek uživatelů může konečně otestovat naživo.

https://newsfeed.cz/instagram-zavadi-tvorbu-prispevku-z-desktopu/?fbclid=IwAR3FK8THAX2E2G76yeqcCF8LjEPOmkCDgiBd6T9HArC5vP2BDBbVAHpCDAs

Facebook umožní v reklamách individuální optimalizaci textu

Facebook zavádí v reklamách novou funkcionalitu. Nově si můžete aktivovat nástroj, který každému uživateli individuálně zvýrazní primární titulek, nadpis nebo popisek – podle toho, na co systém určí, že bude nejlépe reagovat.

https://newsfeed.cz/facebook-umozni-v-reklamach-individualni-optimalizaci-textu/?fbclid=IwAR0v-mwQxWhrkRlujFOAMD4pj2G0e3EZeijOxleC5hBnhCWp7dGZgyTpAaU

Facebook rozšiřuje panel se Stories o Reels a Rooms

Facebook chce významně posílit viditelnost a využívání Instagram Reels, a proto tato videa integruje přímo do své aplikace. Novinku zařazuje do horního panelu feedu, kde se nyní nacházejí Stories. V něm se nově objeví také Audio Rooms.

https://newsfeed.cz/facebook-rozsiruje-panel-se-stories-o-reels-a-rooms/

Instagram umožní každému sdílet odkazy ve Stories

Doteď měli tuto možnost pouze ověřené účty nebo účty s více než 10 tisíci sledujícími. Nyní Instagram zvažuje, že by sdílení webových odkazů ve Stories rozšířil a otevřel je i dalším uživatelům a firmám, a to pomocí speciální samolepky.

https://newsfeed.cz/instagram-umozni-kazdemu-sdilet-odkazy-ve-stories/?fbclid=IwAR2FGcH65OoJUS6ruKoXUNm_0WePNnsxVJ6yeSOXtl0TPOroVBxRcwwLWfA


Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Novinky z marketingu a SEO pro srpen 2022

Přehled novinek pro srpen. Co se událo v marketingovém rybníčku? Pár informací ze světa vyhledávání, tedy v SEO samozřejmě nesmí chybět. Podívejte se společně s námi a objevte nové nápady či inspirace v úspěchu, ale i neúspěchu druhých.

Celý článek
Instagram testuje novou funkci pro rychlé sdílení poznámek s přáteli

Instagram experimentuje s další novou funkcí, která by uživatelům umožnila zveřejňovat mizející obsah.

Celý článek
Novinky z marketingu listopad 2021

Po novinkách ze sociálních sítí, Vám přinášíme listopadové novinky z marketingu. Pokud Vás zajímá, co je nového v online prostoru, čtěte dále.

Celý článek
Novinky ze sociálních sítí za měsíc listopad 2021

Jak jste si už jistě zvykli, pravidelně Vám přinášíme novinky ze světa sociální sítí. Nejinak tomu bude i dnes. Pohodlně se usaďte a zjistěte, co je nového na sociálních sítích.

Celý článek

Všechny kategorie

Top