Remarketing - důležitý pomocník pro Váš marketing

Proč je dobré využívat remarketing? V tomto článku se krátce zaměříme na pojem remarketing, což je dnes velmi populární marketingový nástroj. Rozdělíme ho na různé typy a povíme si, co dělat, když chcete s remarketingovou kampaní začít. Ale nejprve…

Co to vlastně remarketing je?

Remarketing je nástroj, který Vám umožní na Váš web přivést lidi, kteří ho již navštívili, ale neprovedli na něm žádnou akci (to znamená - nedokončili objednávku, nepoptali službu atd.). Jelikož remarketing cílí na lidi, kteří již přišli s Vaší značkou do kontaktu, tak je zde šance na získání konverzí vyšší.  

Pro správné fungování remarketingové kampaně je třeba na web přidat remarketingový kód, který přes cookies uživatele označí, když web navštíví, a následně mu reklamu zobrazuje na dalších webech v obsahové síti. Existuje několik možností, jak remarketing nastavit a pokud bude nastaven správně, může se stát velmi výkonným pomocníkem v propagaci Vašich produktů nebo služeb.

Typy remarketingu

Existuje několik typů remarketingu, přiblížíme si těchto pár základních příkladů, které postačí pro nějaký širší přehled:

Standardní remarketing 

Zobrazuje responzivní obsahovu reklamu nebo obsahovou reklamu potencionálním zákazníkům, kteří již byli na Vašem webu.

Dynamický remarketing

Většinou se používá se v případě, kdy se jedná o propagaci eshopu. Zobrazuje reklamy na přesné produkty, se kterými potencionální zákazník na Vašem webu integroval.

Vyhledávání  - RLSA

Způsob, který Vám umožní oslovit návštěvníky Vašeho webu ve vyhledávací síti Google.

Jak s remarketingovou kampaní začít.

Aby remarketing dobře fungoval, je třeba se seznámit s určitými způsoby, jak ho správně nastavit. 

Prvním krokem je správné nasazení remarketingového kódu, bez kterého kampaň nemůže fungovat. Ten si vygenerujete v Google Ads. Po nasazení, se můžete pustit do nastavení kampaně samotné. K tomu, aby remarketing fungoval, je třeba mít ostatní kampaně již trochu zaběhnuté. Abyste se dočkali vysněných konverzí, tak je třeba se zaměřit na samotné reklamy a také na to, jakým uživatelům je chcete zobrazit. Jelikož mají zaujmout uživatele, kteří již vaši značku viděli, ovšem žádnou akci na vašem webu neprovedli, tak se nesmí vzhled reklamy podceňovat a ideální je nebát se být kreativní. K tomu můžeme využít například responzivní obsahovou reklamu, do které lze přidat i video, a nebo bannerovou reklamu. 

A stejně jako u ostatních kampaní, tak i remarketing vyžaduje důsledné optimalizace a testování. Pokud si nevíte rady s tím, jak správně remarketingovou kampaň nastavit, případně byste sháněli někoho, kdo se vám o to vše z digitálu postará nebo naopak chcete jen profesionální konzultaci na řešení Vaší situace, tak se na nás obraťte. Jsme Vám k dispozici a moc rádi vám pomůžeme.


Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Výkonnostní marketing
Kvalitní vstupní stránka jako základ pro PPC kampaně

Již jste se někdy zamysleli nad tím, kam přesně vedou odkazy z Vaších reklam? Jsou skutečně relevantní a poskytnou klientovi přesně ty informace, na které odkazujete v inzerátu? A co dalšího by měla vstupní stránka obsahovat? O tom všem Vám povíme v dnešním článku.

Celý článek
Zapracujte přes léto na SEO, abyste v září zaujali přední pozice ve vyhledávačích

Podnikáte v oboru, kde je pro Vás stěžejní se dobře zviditelnit v organickém vyhledávání s koncem léta? Pak je ideální čas začít s přípravami a realizací podstatných úprav na Vašem webu. Jak na to a na co nezapomenout, to si ukážeme v tomto článku.

Celý článek
Zaujměte zákazníky v každé fázi nákupního procesu: See, Think, Do, Care

See-Think-Do-Care je výkonná marketingová metoda, která promění způsob, jakým komunikujete a prodáváte své cílové skupině. V tomto článku si postupně vysvětlíme jednotlivé fáze a nejvhodnější kanály pro každou z nich.

Celý článek
Affiliate marketing aneb Vydělávejte na provizích

Zajímá Vás affiliate marketing? A co to vlastně přesně znamená? Jak to celé funguje? A jaké jsou výhody i nevýhody? To se dozvíte právě teď.

Celý článek

Všechny kategorie

Top