Remarketing - důležitý pomocník pro Váš marketing

Proč je dobré využívat remarketing? V tomto článku se krátce zaměříme na pojem remarketing, což je dnes velmi populární marketingový nástroj. Rozdělíme ho na různé typy a povíme si, co dělat, když chcete s remarketingovou kampaní začít. Ale nejprve…

Co to vlastně remarketing je?

Remarketing je nástroj, který Vám umožní na Váš web přivést lidi, kteří ho již navštívili, ale neprovedli na něm žádnou akci (to znamená - nedokončili objednávku, nepoptali službu atd.). Jelikož remarketing cílí na lidi, kteří již přišli s Vaší značkou do kontaktu, tak je zde šance na získání konverzí vyšší.  

Pro správné fungování remarketingové kampaně je třeba na web přidat remarketingový kód, který přes cookies uživatele označí, když web navštíví, a následně mu reklamu zobrazuje na dalších webech v obsahové síti. Existuje několik možností, jak remarketing nastavit a pokud bude nastaven správně, může se stát velmi výkonným pomocníkem v propagaci Vašich produktů nebo služeb.

Typy remarketingu

Existuje několik typů remarketingu, přiblížíme si těchto pár základních příkladů, které postačí pro nějaký širší přehled:

Standardní remarketing 

Zobrazuje responzivní obsahovu reklamu nebo obsahovou reklamu potencionálním zákazníkům, kteří již byli na Vašem webu.

Dynamický remarketing

Většinou se používá se v případě, kdy se jedná o propagaci eshopu. Zobrazuje reklamy na přesné produkty, se kterými potencionální zákazník na Vašem webu integroval.

Vyhledávání  - RLSA

Způsob, který Vám umožní oslovit návštěvníky Vašeho webu ve vyhledávací síti Google.

Jak s remarketingovou kampaní začít.

Aby remarketing dobře fungoval, je třeba se seznámit s určitými způsoby, jak ho správně nastavit. 

Prvním krokem je správné nasazení remarketingového kódu, bez kterého kampaň nemůže fungovat. Ten si vygenerujete v Google Ads. Po nasazení, se můžete pustit do nastavení kampaně samotné. K tomu, aby remarketing fungoval, je třeba mít ostatní kampaně již trochu zaběhnuté. Abyste se dočkali vysněných konverzí, tak je třeba se zaměřit na samotné reklamy a také na to, jakým uživatelům je chcete zobrazit. Jelikož mají zaujmout uživatele, kteří již vaši značku viděli, ovšem žádnou akci na vašem webu neprovedli, tak se nesmí vzhled reklamy podceňovat a ideální je nebát se být kreativní. K tomu můžeme využít například responzivní obsahovou reklamu, do které lze přidat i video, a nebo bannerovou reklamu. 

A stejně jako u ostatních kampaní, tak i remarketing vyžaduje důsledné optimalizace a testování. Pokud si nevíte rady s tím, jak správně remarketingovou kampaň nastavit, případně byste sháněli někoho, kdo se vám o to vše z digitálu postará nebo naopak chcete jen profesionální konzultaci na řešení Vaší situace, tak se na nás obraťte. Jsme Vám k dispozici a moc rádi vám pomůžeme.


Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Google ADS
Díky Google Ads nyní můžete inzerovat i audio reklamy

Google otevřel možnost propagovat služby a produkty v audio reklamách pro všechny. Tím se otevírá velmi slušný potenciál využít další nový kanál k propagaci. Pojďme se podívat na pár statistik, které by vás mohly přesvědčit o tom, že se vyplatí to zkusit.

Celý článek
Kampaně “maximální výkon” v Google Ads

Jak jste si jistě zvykli Google poměrně často přichází s novinkami svých aplikací a systémů. Dnes Vám přinášíme novinku týkající inzertního systému Google Ads.

Celý článek
Jak (ne)definovat klíčová slova

Mnozí z Vás jistě vědí, že vyhledávací kampaň je postavena na klíčových slovech, která určují, na jaké dotazy se budou Vaše reklamy zobrazovat. Vyhledávací kampaň s pomocí klíčových slov Vám pomůže rychle a efektivně propagovat Vaše výrobky či služby.

Celý článek
Jak a proč nastavit kampaň ve vyhledávací síti?

Ti, kdo spravují kampaně v Google Ads vědí, že jedním z typů kampaně, kterou můžete v tomto inzertním systému vytvořit, je kampaň ve vyhledávací síti, která funguje mimo jiné na principu klíčových slov a textových inzerátů.

Celý článek

Všechny kategorie

Top