Říjnová vichřice e-commerce

Říjen se nesl ve znamení přicházejícího podzimu, voleb do poslanecké sněmovny a horečnaté přípravy eshopistů na vánoční sezónu. Vichřice Herwart říjnový čas odvála do minulosti. A nejen říjen. Bohužel za sebou zanechala spoušť po celé republice. I když aktuálně máme plné ruce práce s odklízením jejích následků, je nejvyšší čas poohlédnout se, co tento měsíc přinesl za novinky do e-commerce.

Nakoupí i příště? Dozvíte se na Zboží.cz

Spoustu novinek představil Seznam. Jeho Mapy.cz míří za hranice republiky, ovšem nás víc zaujalo nové hodnocení e-shopů, které se v říjnu rozběhlo naplno. Kromě nákupu nyní zákazníci hodnotí i spokojenost se servisem a přidávají svoji domněnku, zda v obchodě nakoupí i příště. Sbíráte už tyto cenné informace i vy?

Češi online v roce 2017

Statistiky za letošní rok, vypracované SPIRem, jasně ukázaly, jak se Češi v roce 2017 chovají v online prostředí. Letos je na internetu již 7,3 milionů Čechů a z toho je 78 % uživatelů starších 10 let. To už je pořádná kupní síla, co říkáte? 56 % uživatelů surfuje na mobilních zařízeních. Měsíčně tráví na internetu více než 47 hodin a nejčastěji tu brouzdají po katalozích a databázích, zpravodajských stránkách a e-shopech.

Zlevňovač, skvělá pomůcka pro zákazníky

Postřehli jste už novinku prohlížeče Google Chrome? Tlačítko Zlevňovač ukáže návštěvníkovi obchodu veškeré slevy, které mu nabízíte. Přehledně a na jednom místě. Poskytujete často akční ceny? Upozorněte na Zlevňovač své zákazníky. Žádný akční produkt už jim neuteče. Spoustu z nich se totiž řídí heslem „je to levné, tak to musím mít“.

Jasně a bez překážek

Na říjnovém DigiMasteru zazněl mezi spoustou informací i význam formátování obsahu. Víte, že roboti napodobují lidské chování? Proto v textech používejte tučné písmo. To naladí lidské oko na skenování obsahu. Ale opatrně, všeho s mírou. Zvýrazněte to, co je potřeba. Slova, která si lidé chtějí přečíst a která hledají.

Robot má naspěch, stejně jako my. Aby rychle omrkl vaše stránky, připravte mu jasně srozumitelnou cestu bez překážek. Vždy si pečlivě promyslete, kam ho prolinkováním webu pošlete. Udělejte mu zajímavou cestu. Když ho budete honit sem a tam, přestanete ho bavit. A vaše zákazníky jakbysmet.

Nenechte své newslettery házet do koše

Jak na efektivní e-mailing se diskutovalo na konferenci Emailing2020. To, že nemá smysl bezhlavě rozesílat miliony sdělení na všechny strany, už víte. E-mail, který si příjemce rád přečte, potřebuje čas a trochu strategie. Personalizování je základ. K tomu přimíchejte správný čas odeslání, zajímavou grafiku i sdělení. A máte napůl vyhráno.

Přesto se vám čtenáři z odběru newsletterů odhlašují víc, než byste chtěli? Becs Rivett-Kemm, expertka na e-mailing, představila skvělého pomocníka, jak se tomuto nešvaru zčásti vyhnout. Hovořila o centru preferencí. Odebírající si v něm zaškrtne, jaké informace chce a nechce dostávat. V průměru tato vychytávka sníží počet odhlášených zákazníků až o 11 %.

Kam v listopadu?

V listopadu budete už mít nejspíš práce až nad hlavu. Přesto si udělejte čas a odpočiňte si třeba na nějaké konferenci.

Vaší pozornosti by neměla 15. listopadu uniknout Konference WebTop100 plná inspirací a tipů pro tvorbu vašeho digitálního marketingu.

A co teprve 28. listopadu v Praze konference GDPR: Jste na něj připraveni?. Ta se bude týkat nás všech. Proto stoprocentně doporučujeme navštívit.

Zaujala vás některá z říjnových aktualit? Podělte se o ni se svými známými a jedním kliknutím jim tento článek sdílejte.

Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Už to víte?
Novinky ze sociálních sítí srpen 2021

Další měsíc je pryč, a my jsme tu opět s aktuálními novinkami, které nám přinesly sociální sítě. Přes sociální sítě denně komunikujeme, sdílíme své zážitky, fotky či videa. Nyní tu máme zase pár vychytávek, jdeme na ně.

Celý článek
Novinky z marketingu za srpen 2021

Poslední novinky za slunečný prázdninový měsíc jsou tu. Léto je ve znamení pohody. I přesto nám tento měsíc přinesl dost zajímavých a užitečných novinek. Tak si je pojďte s námi přečíst.

Celý článek
Novinky ze sociálních sítí za červenec

Sociální sítě nám opět přinesly velkou spoustu novinek, které stojí za to. U nás je máte pěkně pohromadě, tak se s chutí pusťte do čtení.

Celý článek
Letní marketingové novinky za červenec

Polovina prázdnin nám utekla jako voda a jsme tu tentokrát s červencovými novinkami. Můžete si je přečíst třeba pěkně venku u bazénu a při čtení si vychutnávat letní pohodu.

Celý článek

Všechny kategorie

Top