Říjnová vichřice e-commerce

Říjen se nesl ve znamení přicházejícího podzimu, voleb do poslanecké sněmovny a horečnaté přípravy eshopistů na vánoční sezónu. Vichřice Herwart říjnový čas odvála do minulosti. A nejen říjen. Bohužel za sebou zanechala spoušť po celé republice. I když aktuálně máme plné ruce práce s odklízením jejích následků, je nejvyšší čas poohlédnout se, co tento měsíc přinesl za novinky do e-commerce.

Nakoupí i příště? Dozvíte se na Zboží.cz

Spoustu novinek představil Seznam. Jeho Mapy.cz míří za hranice republiky, ovšem nás víc zaujalo nové hodnocení e-shopů, které se v říjnu rozběhlo naplno. Kromě nákupu nyní zákazníci hodnotí i spokojenost se servisem a přidávají svoji domněnku, zda v obchodě nakoupí i příště. Sbíráte už tyto cenné informace i vy?

Češi online v roce 2017

Statistiky za letošní rok, vypracované SPIRem, jasně ukázaly, jak se Češi v roce 2017 chovají v online prostředí. Letos je na internetu již 7,3 milionů Čechů a z toho je 78 % uživatelů starších 10 let. To už je pořádná kupní síla, co říkáte? 56 % uživatelů surfuje na mobilních zařízeních. Měsíčně tráví na internetu více než 47 hodin a nejčastěji tu brouzdají po katalozích a databázích, zpravodajských stránkách a e-shopech.

Zlevňovač, skvělá pomůcka pro zákazníky

Postřehli jste už novinku prohlížeče Google Chrome? Tlačítko Zlevňovač ukáže návštěvníkovi obchodu veškeré slevy, které mu nabízíte. Přehledně a na jednom místě. Poskytujete často akční ceny? Upozorněte na Zlevňovač své zákazníky. Žádný akční produkt už jim neuteče. Spoustu z nich se totiž řídí heslem „je to levné, tak to musím mít“.

Jasně a bez překážek

Na říjnovém DigiMasteru zazněl mezi spoustou informací i význam formátování obsahu. Víte, že roboti napodobují lidské chování? Proto v textech používejte tučné písmo. To naladí lidské oko na skenování obsahu. Ale opatrně, všeho s mírou. Zvýrazněte to, co je potřeba. Slova, která si lidé chtějí přečíst a která hledají.

Robot má naspěch, stejně jako my. Aby rychle omrkl vaše stránky, připravte mu jasně srozumitelnou cestu bez překážek. Vždy si pečlivě promyslete, kam ho prolinkováním webu pošlete. Udělejte mu zajímavou cestu. Když ho budete honit sem a tam, přestanete ho bavit. A vaše zákazníky jakbysmet.

Nenechte své newslettery házet do koše

Jak na efektivní e-mailing se diskutovalo na konferenci Emailing2020. To, že nemá smysl bezhlavě rozesílat miliony sdělení na všechny strany, už víte. E-mail, který si příjemce rád přečte, potřebuje čas a trochu strategie. Personalizování je základ. K tomu přimíchejte správný čas odeslání, zajímavou grafiku i sdělení. A máte napůl vyhráno.

Přesto se vám čtenáři z odběru newsletterů odhlašují víc, než byste chtěli? Becs Rivett-Kemm, expertka na e-mailing, představila skvělého pomocníka, jak se tomuto nešvaru zčásti vyhnout. Hovořila o centru preferencí. Odebírající si v něm zaškrtne, jaké informace chce a nechce dostávat. V průměru tato vychytávka sníží počet odhlášených zákazníků až o 11 %.

Kam v listopadu?

V listopadu budete už mít nejspíš práce až nad hlavu. Přesto si udělejte čas a odpočiňte si třeba na nějaké konferenci.

Vaší pozornosti by neměla 15. listopadu uniknout Konference WebTop100 plná inspirací a tipů pro tvorbu vašeho digitálního marketingu.

A co teprve 28. listopadu v Praze konference GDPR: Jste na něj připraveni?. Ta se bude týkat nás všech. Proto stoprocentně doporučujeme navštívit.

Zaujala vás některá z říjnových aktualit? Podělte se o ni se svými známými a jedním kliknutím jim tento článek sdílejte.

Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

E-commerce
Facebook testuje nová témata cílení Instream reklam

Facebook nám chrlí jednu novinku za druhou. Dnes, kdy jsou sociální sítě využívány na maximum je to i potřeba. Uživatelé se tak mají stále na co těšit. Dnešní novinka je o testování nových témat Instream reklam.

Celý článek
Efektivnější a snazší práce s vlastními seznamy zákazníků

Novinka, která Vám pomůže zjednodušit Vaši práci se seznamy zákazníků. Přečtěte si, jak funguje, v čem Vám bude prospěšná a co všechno umí. Google se nám snaží neustále práci zjednodušovat a vylepšovat své funkce. Tak pojďme na to.

Celý článek
Digitální daň ve světě a České republice

Již několikrát odložená digitální daň se blíží k nám. Digitální neboli internetová daň by mohla být zavedena již brzy. V jaké výši se bude platit a koho se vlastně bude týkat? A co všechno s sebou taková daň přinese?

Celý článek
Nové Google Analytics 4 a jak na ně

Už jste zaregistrovali nové Google Analytics 4? Jaké všechny změny s sebou tato nová verze přinesla a co všechno se změnilo, na to se podíváme v dnešním článku. Je to totiž poměrně velká proměna a spousta věcí dostala nový kabát.

Celý článek

Všechny kategorie

Top