Statistiky, kterým byste měli věnovat pozornost

V ČR používá Facebook 51% žen a 49% mužů a na Instagramu mají zastoupení ženy 54% a muži 46%. Proto je dobré si dobře rozmyslet jak, na koho a hlavně na jaké platformě budete svoji strategii tvořit.

Instagram dosáhne 112,5 milionů uživatelů v roce 2020 a 63% uživatelů se přihlásí na Instagram minimálně 1 denně. Z čehož vyplývá, že byste neměli brát přípravu Vašich příspěvků na lehkou váhu, a přizpůsobit tak Vaši strategii.

V březnu roku 2020 bylo v Česku 2 439 000 uživatelů, lidé od 18 do 24 let byli největší skupinou se 770 000 uživateli.

Facebook má v roce 2020 celkem 2,5 miliardy měsíčně aktivních uživatelů, v Česku je jich již 5 640 000 z čehož největší skupina 1 540 000 uživatelů jsou lidé od 25 do 34 let. 

Lidé stráví přibližně 3 hodiny denně na sociálních sítích a psaním si s přáteli. Díky tomu máte možnost uživatele zaujmout pomocí bannerové reklamy na Facebook obsahu či v messengeru. V případě, že potřebujete budovat brand, tak zde máte vysokou šanci na úspěch, protože 71% zákazníků, kteří měli pozitivní zkušenost s brandem na sociálních sítích, většinou doporučí brand přátelům nebo rodině.

49% uživatelů zajímá názor a recenze influencerů na sociálních sítích na produkty. Což znamená, že pokud influencer dobře ohodnotí Váš produkt, je větší šance, že si ho díky recenzi influencera koupí. Influencer marketing není zrovna stará záležitost a stále více než dobře funguje. Proto jestli ho Vaše firma nebo Vy sami ještě nepodporujete, doporučujeme si ho přidat do svého repertoáru. 

91% uživatelů všech sociálních sítí používají sociální sítě přes mobilní zařízení. Tuto informaci byste neměli brát na lehkou váhu hlavně u umístění reklam a tvoření grafického obsahu pro Vaše reklamy. 

Brandy mají 10x větší engagement na Instagramu než na Facebooku. Pro některý brandy ale samozřejmě existují i výjimky. Zde je dobrá dát si práci a udělat si research o Vašem oboru, abyste nezaháleli. 

Instagram statistiky Webmium
Facebook statistiky Webmium


Závěrem

Sociální sítě hrají neodmyslitelnou roli při budování brandu, reputaci značky a získávání potenciálních zákazníků. Kdo nemá reklamu na Facebooku nebo Instagramu, jakoby nebyl. A vy už máte reklamu na sociálních sítích nebo o ní teprve uvažujete? Pokud ne, rádi Vám s jejím založením a správou rádi pomůžeme. Stačí nám napsat na e-mail info@webmium.cz nebo vyplňte formulář na naších stránkách webmium.cz/kontakt a my se Vám co nejdříve ozveme.

Chcete se nezávazně poradit? Kontaktujte nás
Děkujeme, Vaše zpáva byla odeslána.
Oops! Něco se pokazilo, zprávu nejde odeslat. Zkuste prosím později.
Sdílet

Děkujeme. Nyní stačí potvrdit váš e-mail a můžete se těšit z nového čtení.

Zadaný e-mail je již pro odběr novinek použit.

Další zajímavosti z oblasti

Tipy a rady v online
Jaké marketingové kanály lze využít?

V dnešním online světe se Vám nabízí velké množství kanálů, díky kterým lze propagovat Vaše služby, produkty a obsah. Šíře využitelných kanálů roste s tím, jak velký projekt řídíte. Čím větší produkt či služba, tím více možností jste již pravděpodobně využili nebo se chystáte využít.

Celý článek
10 tipů na texty, které prodávají

Chcete znát tipy, díky kterým budou Vaše texty na webových stránkách lákavé? Přečtěte si naše doporučení a zjistěte, jak psát texty, které nenudí ale naopak Vás nutí číst dál a dál.

Celý článek
Jak na PPC kampaně

Jaké jsou v letošním roce 2021 trendy v PPC marketingu, co všechno udělat pro to, aby Vaše kampaně využívali svůj potenciál na maximum. A jaké marketingové kanály jsou vhodné právě pro Vás. To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek
Nové 3 tipy pro UGC obsah na Instagramu

Už jste někdy slyšeli zkratku UGC? Kdo se s oblibou pohybuje v sociálních sítích, určitě znát bude. Kdo ne, tak se veškeré informace dozví v dnešním článku, protože tu jsou nové tipy pro UGC obsah na Instagramu.

Celý článek

Všechny kategorie

Top